Összegyűjtöttem 25 pontban, miért fogja meghálálni a tested, ha a növényi étrend mellett kötelezed el magad. A növényi étrend nem egyenlő a vegánsággal, mert a vegánok nem használnak semmilyen állati eredetű kozmetikumot és használati tárgyat sem, és nem járulnak hozzá az állathasználathoz semmilyen módon, de a növényi táplálkozás nagy gyakorlati lépés a vegánság felé.
- A szív- és érrendszeri problémák kockázata megszűnik, az erek regenerálódnak, az érszűkületet okozó plakk feloldódik az érfalakról. Ezek miatt az erek tágulási képessége jelentősen javul.
- Az érfal plakkja az állati termékek miatt alakul ki, emiatt a hosszú távú, nagy mennyiségű fogyasztásuk a férfiaknál merevedési zavarokat okoz,
- valamint magas vérnyomáshoz vezet.
- A vegán életmódtól az emésztés és az anyagcsere normalizálódik, beáll az egészséges egyensúly, megszűnik a reflux, puffadás, egyéb emésztési problémák.
- A hús emésztése több energiát és időt igényel, ezzel nehezítve az anyagcserét.
- Emésztést követően minden élelmiszer savas vagy bázikus környezetet hoz létre a szervezetben. Az állati termékek (hús, tejtermékek, tojás) és a gabonák emésztése savasít, míg a zöldségek, gyümölcsök emésztése bázikus, tehát szervezetünk számára optimális.
- A savas pH-nak ellensúlyozására a szervezet kalcium-foszfátot von ki a csontokból, ami csontritkuláshoz vezet, illetve a fogaknak is árt. Tehát hiába van a tejben sok kalcium, ha miatta még annál is többet igényel az emésztésének ellensúlyozása. Ezt az is alátámasztja, hogy a tejet nem fogyasztó országokban a csontritkulás aránya jóval kisebb.
- A gyulladásos betegségek kialakulásában is nagy szerepet játszik a szervezet savassága, pl. a Crohn-betegség, az ízületi gyulladás, a bőr gyulladásos betegségei esetében.
- Az erek javult oxigénellátása és az emésztés könnyebbsége miatt a vegán életmódtól energikusabb leszel, sokan beszámoltak a krónikus fáradtság és a migrén megszűntéről is.
- Mivel a hús elfogyasztása után a véredből is kimutatható az az adrenalin, amit az állat termelt a halála előtt, ha nem fogyasztasz húst, nyugodtabb, kiegyensúlyozottabb leszel.
- A világon felhasznált antibiotikumok legnagyobb része az állattenyésztésben kerül felhasználásra. Amikor állati termékeket fogyasztasz, akkor ezeket, illetve egyéb vegyszereket is a szervezetedbe juttatsz.
- A húsban található húgysav tönkreteszi az ízületeket, köszvény, reuma alakulhat ki.
- A legtöbb esetben a bőrproblémák (pattanás, mitesszer, ekcéma) is megoldódnak, a kezdeti méregtelenítési folyamatok után a bőr simává és rugalmassá válik.
- Az állati termékek tele vannak mesterséges hormonokkal, mert ezzel segítik elő az állatok növekedését, aminek elfogyasztása rossz hatással van a szervezetre.
- Cukorbetegség esetén is javítja a beteg állapotát a vegán, abból is a fehérjeszegény életmód.
- Sokkal könnyebb fogyni növényi életmóddal, de sportolóknak is ideális a fentebb leírt okokból.
- Mivel a tápcsatornánk testhossz-arányosan 3x hosszabb, mint a húsevő állatoknak, a hús 2-4 óra helyett 12-18 óráig van a bélrendszerünkben. Ennyi idő alatt sajnos a toxinok is felszívódnak.
- A vegán életmódtól sokat javul vagy meg is szűnik az allergia és az asztma.
- Az epe- és vesekő kockázata is csökken.
- Számos rákbetegség kockázatát növeli az állati fehérjék fogyasztása, pl. gyomorrák, prosztatarák, emlőrák, vastagbélrák, a végbélrák, petefészek-daganat, hasnyálmirigy-daganat, a méh daganatos elváltozásai.
- Emellett mivel hús helyett is zöldséget fogyasztasz, ha vegán vagy, jóval több vitamint viszel be a szervezetedbe, így csökkentve más rákfajták kockázatát,
- és ezzel növelve az immunrendszered védekezőképességét.
- Az állati eredetű termékek telített zsírsavakat tartalmaznak, melyek növelik a vér koleszterinszintjét, mely számos betegségért felelős.
- Az ételmérgezés esélye minimálisra csökken, pl. e. Coli fertőzések, kergemarha-kór, madár- és sertésinfluenza, és mert a növényi ételek jóval kevésbé romlandóak.
- A vegánok jóval kevesebb feldolgozott, adalékanyagokkal „dúsított” élelmet fogyasztanak. A növényi ételekben több a víz, elkészítésükhöz kevesebb sóra van szükség
One thought on “25 egészségügyi ok, hogy vegánná válj idén”
Comments are closed.